9 kroků pro úspěšnou instalaci FVE

1. Jasné vymezení zakázky. Prvním krokem jakéhokoli realizace FVE je určení hlavních parametrů (zejména výkon), délky instalace a samozřejmě také ceny. Kromě instalace FVE vám samozřejmě také poskytneme odborné poradenství a budete tak mít jistotu, že investujete do té nejoptimálnější FVE pro vaše potřeby.

2. Osobní setkání. Před zahájením prací je naprosto nezbytné sejít se osobně – kromě upřesnění všech detailů také např. zaměříme vaši střechu.

3. Podání žádosti o připojení výrobní elektřiny. Zní vám to jako španělská vesnice? Přenechejte nám její vypracování i odeslání příslušnému distributorovi!

4. Vyřízení smlouvy. Pokud distributor žádost schválí, doporučeně vám pošle smlouvu o připojení – tu musíte do 30 dnů podepsat a odeslat zpět. Tato smlouva platí 6 měsíců a během této doby je potřeba dokončit instalaci a připojit FVE..

5. Cenová nabídka. Jakmile máte legislativu z krku, dohodneme se na ceně a společně podepíšeme smlouvu o dílo. V tento okamžik uběhlo cca 40 dnů od prvního setkání v bodě 2 (distributoři totiž obvykle mají 30 dnů na odpověď a nijak s ní nespěchají).

6. Uhrazení 30% zálohy a instalace. Během 14 dnů bude vaše FVE namontovaná a otestovaná ve zkušebním provozu (spustíme ji na 1 den).

7. Projektová dokumentace. Souběžně s instalací začne náš projektant vypracovávat dokumentaci (obvykle je hotová do týdne) a tu pak budete opět muset zaslat distributorovi na schválení – a ten opět zřídka zašle odpověď dřív než za 30 dnů.

8. Žádost o licenci. Po dokončení montáže FVE a vypracování výchozí revizní zprávy připravíme veškeré dokumenty pro žádost o licenci, která se následně odešle na Energetický regulační úřad (ERÚ) – pro změnu s 30denní lhůtou na odpověď.

9. Finalizace. V ideálním případě je vše vyřízeno do 40 dnů od podpisu smlouvy do dílo a můžete podat (poslední) žádost o první paralelní připojení. Na základě této žádosti vás navštíví technik a zkontroluje FVE, jestli odpovídá projektové dokumentaci a revizní zprávě. Pak nainstaluje speciální elektroměr (v podstatě vymění původní elektroměr za nový, který je určen pro provoz FVE) a tímto krokem je FVE oficiálně spuštěna do ostrého provozu.

Závěrem

Celý proces instalace FVE zabere kolem 3 měsíců a po celou dobu budeme často v kontaktu. Svému oboru rozumíme perfektně, jak ostatně dokazuje přes 350 nainstalovaných a fungujících FVE. Kontaktujte nás a přidejte se k naším spokojeným zákazníkům!

Články, novinky